Zbiory Muzeum

Jak już wspomnieliśmy wcześniej nie wszystkie eksponaty mogą być udostępnione zwiedzającym czy to ze względu na swe małe wymiary, czy też by nie były narażone na działanie światła. Dlatego tą drogą pragniemy Państw u chociaż część z nich udostępnić.

Są to przede wszystkim stare ryciny, pocztówki, fotografie, wycinki z gazet, czasopism, książek, bardzo drobne przyrządy, narzędzia, urządzenia czy foremki, które w gablotach mogą ujść uwadze zwiedzającym.

Fotografie z eksponatami tu obok uszeregowane zostały wg cyklu zapewniającego otrzymania chleba, a więc - orka, sianie zboża, koszenie-zbiory, młócenie, mielenie-młyny /autorem fotografii młynów-wiatraków jest Roman Szymański/, wypiek czyli piekarnie, cykl pracy w piekarni, piekarnie wojskowe, wypiek chleba w piecach wiejskich, przyrządy, urządzenia, formy.

Na zakończenie tej strony zostawiliśmy "pieniądze chlebowe", które funkcjonowały w bardzo ciężkich czasach kryzysowych. W zależności od wartości wybitej na "pieniążku chlebowym" otrzymywano tyle chleba. Bo chleb zawsze był podstawą życia człowieka, a czasami jedyną zapłatą za pracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zbiorów TUTAJ

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

Nowe zasady odnośnie COVID-19

08-05-2020

W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, kierując się ustawowym obowiązkiem zabezpieczenia oraz konserwacji zbiorów, a także dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem, na czas trwania epidemii, Muzeum wprowadza szczeg...

zobacz wiecej »

INDUSTRIADA 2020

07-05-2020

 INDUSTRIADA 2020 
 26 września 

Zapraszamy na święto Szlaku Zabytków Techniki!

...

zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »