Industriada 2012

Święto Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2012 30 czerwca 2012r.


Impreza odbyła się w klimatach śląskich i lwowskich pod hasłem „Śląsk łączy wszystkich”. Rozpoczęliśmy od godziny 10.00 zwiedzaniem obiektu. Uczestniczyć w zwiedzaniu można było co pół godziny, aż do 18.00 włącznie. W programie zwiedzania była projekcja filmu „Chleb”, wypiek bułeczek, zwiedzanie z przewodnikiem, a na koniec poczęstunek. Aby skorzystać z poczęstunku, każdy z uczestników wybił sobie na wstępie monetę, którą mógł wymienić na żurek, kiełbaskę, krupniok, chleb ze smalcem i ogórkiem, kawę lub soczek z ciastem. Łącznie w zwiedzaniu obiektu uczestniczyły 202 osoby, w tym 12 małych dzieci. Każda osoba ubrana w strój regionalny lub z lat 20-tych otrzymała bezpłatny bilet wstępu. W ten sposób można było podziwiać strój śląski i impreza nabrała kolorytu. Na gości czekali przewodnicy ubrani w stroje śląskie oraz obsługa i wolontariusze w promocyjnych koszulkach industriadowych.

Od godziny 15.00 rozpoczęły się występy. Pierwszy wystąpił Zespół Dziecięcy „Kropelka” z Katowic z pokazem tanecznym w barwnych strojach. Od godziny 16.00 swoim występem zabawiała nas Pani Bernadeta Kowalska, która oprócz śpiewu zapraszała gości do wspólnych tańców oraz zorganizowała konkurs plecenia wianków z żywych kwiatów, w którym uczestniczyły zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Na koniec wystąpiła Pani Bożena Związek, która zaprezentowała piosenki lwowskie i tradycyjne przyśpiewki. W organizowanych imprezach dopisała frekwencja gości. Przybyło ok. 150 zaproszonych osób. Podczas trwania występów panie z Ligi Kobiet Nieobojętnych prowadziły zbiórkę datków na pomnik Karin Stanek. Można było także bezpłatnie otrzymać świeże zioła melisy i mięty.

Dla dzieci atrakcją był nowy plac zabaw oraz gry śląskie m. in. klipa, gra w klasy, wyścig pokoju, hula-hol i kulanie felgi. Podczas Industriady towarzyszyło nam Radio Katowice, które zorganizowało konkurs wiedzy o Szlaku Zabytków Techniki oraz o Muzeum Chleba i zawodzie piekarza. Można było wygrać koszulki, czapki oraz sporo innych gadżetów.

Impreza zakończyła się o godzinie 20.00.

                                     

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

Nowe zasady odnośnie COVID-19

08-05-2020

W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, kierując się ustawowym obowiązkiem zabezpieczenia oraz konserwacji zbiorów, a także dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem, na czas trwania epidemii, Muzeum wprowadza szczeg...

zobacz wiecej »

INDUSTRIADA 2020

07-05-2020

 INDUSTRIADA 2020 
 26 września 

Zapraszamy na święto Szlaku Zabytków Techniki!

...

zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »