Industriada 2014

PROGRAM:

10:00 - 20:00 Zwiedzanie obiektu

1,5 godzinny program zwiedzania „Od ziarenka do bochenka” połączony z własnoręcznym formowaniem bułeczek oraz degustacją faworków.

Wejścia po wcześniejszej rezerwacji co pół godziny w grupach po 25 osób od godziny 10.00 do 19.00. Cena biletu 13zł/os

Zwiedzający wybijają monetę, która upoważnia do zakupu faworków bądź kawy/herbaty z ciastem.

12:00 - 18:00 Śląski plac

Odbędziemy podróż w czasie wprost na śląskie podwórko, gdzie mężczyźni grali w szkata, kobiety klachały, a dzieci odnajdywały zabawę w każdej rzeczy która wpadła im w ręce. Odważnych zapraszamy do wypróbowania swoich sił w kulaniu felgi, graniu w kapsle, skakaniu w gumę i w klasy.

12:00 - 18:00 Mały konstruktor – warsztaty naukowe

Lokomotywa, łódź z napędem parowym, automatyczny warsztat tkacki, maszyna do szlifowania zwierciadeł oraz... protezy rąk i nóg - XIX wiek to czas wielkich odkryć i rozwoju przemysłu. A czy wiesz, że te wszystkie wynalazki konstruował Józef Bożek ze Śląska Cieszyńskiego?

I Ty zostań wynalazcą już dziś! Razem stworzymy:

– własny batyskaf oraz łódź podwodną,

– oczyszczalnie wody,

– telefon,

– instrumenty muzyczne z odpadów.

14:00 - 15:00 Występ chóru

Wystąpi Bytomski Chór pod batutą długoletniej artystki chóru Opery Śląskiej Moniki Woleńskiej.

15:00 - 16:00 Strąć puszki

Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzianu swojej zręczności w niegdyś powszechnie popularnej grze podwórkowej. Przekonajmy się jak poradzilibyśmy sobie w konkurencjach naszych przodków. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrodę!

16:00 - 17:00 Nasz chleb powszedni – wystawa komputerów z oprowadzaniem

Zostaną uruchomione eksponaty z wystawy starych komputerów. Zwiedzający będą mieli okazję do wspomnienia początków swojej przygody z elektroniką, a najmłodsi goście przyjrzeć się „dziadkom” swoich notebooków.

17:00 - 20:00 Biesiada Śląska

Zapraszamy do dosłownego poznania smaku Śląska. Można spróbować miejscowych kiełbasek, krupnioków, żurku, wodzionki oraz chleba z tłustym. W pierwszej kolejności dla zapisanych osób na zwiedzanie.

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z INDUSTRIADY 2014:


« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

Nowe zasady odnośnie COVID-19

08-05-2020

W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, kierując się ustawowym obowiązkiem zabezpieczenia oraz konserwacji zbiorów, a także dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem, na czas trwania epidemii, Muzeum wprowadza szczeg...

zobacz wiecej »

INDUSTRIADA 2020

07-05-2020

 INDUSTRIADA 2020 
 26 września 

Zapraszamy na święto Szlaku Zabytków Techniki!

...

zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »